PDF DEPOSU | ÜCRETSİZ KİTAP, YAPRAK TEST İNDİR

PDF nedir? Ne demektir?

ucretli-tanıtım-yazısı


PDF
(Portable Document Format; Taşınabilir Belge Biçimi), platformlar arası taşınabilir ve yazdırılabilir belgeler oluşturmak amacıyla üretilmiş sayısal bir dosya biçimidir.

Birçok platform için bedava görüntüleyicinin olması dolayısıyla PDF yazdırılabilir ve düzenlenmesi beklenmeyen belgelerin dağıtımı için tercih edilir. Dosya biçimi açıktır ve ISO standardı olma aşamasındadır.pdf-nedir-ne-demektir

PDF dosyaları, PostScript’in kısıtlı bir altkümesine karşılık gelen bir sayfa betimleme dilinde betimlenmiş grafiğin yanı sıra grafik elemanları veya belge ile ilişkilendirilmiş link, e-imza, anahtar kelime gibi metadatadan oluşur.

Uygun bir yazılım ile belge içeriğinin şifrelenmesi veya elektronik imzalanması mümkündür. Belgenin yazdırılması, düzenlenmesi veya içeriğinin kopyalanması kısıtlanabilir. PDF belgelerine formlar koyarak doldurulabilir ve Internet üstünden (POST/GET ile) gönderilebilir formlar yerleştirilebilir.

   

PDF nedir? Ne demektir? Kullanıcı Yorumları

  1. Zafer Işıktaş dedi ki:

    Hacı abi hiçbirini indiremiyoruz ki nasıl indirecez biz yaa

  2. […] PDF (Portable Document Format; Taşınabilir Belge Biçimi), platformlar arası taşınabilir ve yazdırılabilir belgeler oluşturmak amacıyla üretilmiş sayısal bir dosya biçimi şeklinde bir tanımlama ile pdf hakkında gelen bir bilgi vermiştik. (PDF Nedir? Ne demektir?) […]

  3. Admin dedi ki:

    #Selahattin rica ederiz. İnsanlığa bir nebze faydamız dokunduysa ne mutlu bize…

  4. Selahattin dedi ki:

    Emeği geçen herkese teşekkür eder , başarılarının devamını dilerim.

Yorum Yaz

error: Content is protected !!
... ...